Prázdniny = Prokrastinace

9. července 2016 v 16:20 | Den |  Výkecy

Už nám zase přišli na návštěvu Cylindr a Metalděj, upálili Honzu i s husou, Kapitán Amerika oslavil narozky a já jsem se teprve dneska připojila na internet, aniž by mi během dvou vteřin spadla Wi-Fi. Jsem totiž na chatě u máti a ségry, což znamená naprosto mimo civilizaci, když nepočítám otravné sousedy, kteří na vás přiblble čumí, když jdete v sedm ještě rozespalí v pyžamu pustit z kurníku slepice. No co, někdo si holt rád pospí do dvanácti. Každopádně, už je to devět dní, co trvají prázdniny, a já jsem nic pořádného neudělala. A to jsem si toho na tyhle prázdniny naložila fakt hodně (nebo, na mé poměry je toho víc než dost).


Předzvěst maturity
Ano, náš tříďas nám na konci školního roku s úsměvem na tváři oznámil, že počátkem září si z nás bude utahovat a strašit nás s maturitními zkouškami. A já mám tři měsíce na to si udělat v hlavě pořádek, protože s takovým Alzheimerem, jako mám teď, to asi fakt dávat nebudu. A to nemluvím o povinné četbě. Sice na tom nejsem zas tak hrozně jako někteří moji spolužáci (zbývá mi přečíst pět knížek), ale i tak mi při pomyšlení na ústnice vybíhá husina až na zadku.
Plus můj styl mluvy se v posledních měsících dost zhoršil, takže i na tomhle budu muset během volných dnů zapracovat (protože Marcelka je dost háklivá na poskvrňování jazyka českého a ano, zrovna ji beztak u zkoušky schytám). Samozřejmě se budu snažit nepodceňovat přípravu k profilové části jako moje sestra, která všechno nechávala na poslední chvíli (ale dostala se na dvě vejšky, wtf?!), takže poznámky z biologie i z chemie jsem si poctivě sbalila do tašky s sebou na chatu... ovšem že bych je alespoň vybalila a dala na stůl, to teprve přijde... snad :D

Cosplay
A když už jsme u té prokrastinace, tak se pochlubím, že jsem zase jednou za uherskej rok zapnula sestřino PS4 a z čiré zvědavosti zapnula hru Dragon Age: Inquisition - přičemž jsem ani nevěděla, že jsme si takovou hru kdy pořizovali *shrug*. Každopádně po sestřině navedení na správnou vlnu (tzn. řekla mi, že tam můžu hrát za chlapa gaye) jsem se do této hry opravdu, a tím myslím fakt hodně zažrala. Dokonce nejednou jsem hrála až do pěti do rána, a to jen kvůli jistému pávovi, který mě nenechal spát.
Takže shrnuto, podtrženo: Mám další crush a zase je to teplouš. A taky další sbírka do skříně - jop, budu na něj dělat cosplay, a tentokrát to je jenom o kabátu a o botách, takže... se mi to snad nerozpadne, a jestli jo, tak s tím už fakt sekám :D Už mám všechno nachystáno a za dva týdny pojedu do města nakoupit látku, tak mi držte palce, ať to s tím svým monstrem (= šicí stroj) celý nedokopu a ať ten stroj nerozflákám vzteky... je totiž máti. Prý s ním šili v Japonsku kimona.
S tím souvisí i fakt, že nepravidelně cvičím, protože Dorian má fakt svaly (that ass, tho), a taky si dávám na trávě poledního šlofíka, abych se alespoň trochu přiblížila k jeho tónu pleti. Ještě nikdy jsem nebrala cosplay tak vážně, jsem ráda, že tím zároveň dělám i něco pro sebe - chodím běhat ob den, posiluju půl hoďky denně a cítím se skvěle! Sice jsem neshodila ani kilo, ale už mám svaliska na rukách a břichu, ještě s tím zadkem by to chtělo něco podniknout... :D

Zvířátka
Když mají vaši příbuzní chatu na venkově, nemůžete si stěžovat na malou populaci fauny. Po tříletém pobývání ve městě jsem si odvykla na roztomilé dudky, divoké kočky, čolky, žabičky, užovky a slepýše, motýlky... a sršně, vosy, včely, čmeláky, brouky, lesní mravence, obří tarantule... ty hlavně potěší, když je potkáte uvnitř (už tři noci jsem strávila radši u sestry ve sklepě na matraci než u sebe v pokoji. Každopádně je to tu super, ale zase si začínám odvykat na lidi. No jo, asociálové. A našemu koťátku (pojmenovali jsme ho William - na počest nikoliv princi z VéBéčka, ale Willu Grahamovi z Hannibala, ale o tom vím jenom já :D) se daří fajn, už vidí a dokonce chodí, ale řve teda jako Adam Levine. Asi jsme ho fakt měli pojmenovat Screamo, ale moje přezdívka Villon už se chytla, takže jsem spokojená :D


A co vy a prázdniny? Jak se vypořádáváte s těma nehoráznýma vedrama? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 S c a r s S c a r s | Web | 9. července 2016 v 19:23 | Reagovat

Cože? :D Tobě chybí už jen pět knížek k maturitě? :D :D LOL, to já jsem právě těch poslední pět knížek už ani nečetla, ale to mám dojem, že v té době bylo někdy před maturitou. :D Je pravda, že přípravu jsem nepodcenila a o víc jsem se učila u těch knížek, které jsem nečetla a nakonec jsem to přežila. :D Přeju ti ten pocit, až po maturitách zjistíš, že to bylo jen plno stresu, ale dáš to s přehledem. ;) (pokud samozřejmě nepodceníš přípravu, což určitě nedoporučuju! :D)

Docela ti ten čas na chatě závidíš, i když kromě těch živočišných potvor. :D Potřebovala bych relax mimo civilizaci! A to nutně. Snad se dočkám o dovolené. :D

2 Den Den | E-mail | Web | 9. července 2016 v 23:45 | Reagovat

[1]: No víš, se svou smůlou bych si beztak vytáhla zrovna tu knížku, kterou jsem nečetla, takže se radši k tomu minimu dokopu :-D A nezáviď, nemáš ani páru, jak velký lány sena tu musím proti své vůli dennodenně kopit :D Ale jestli chceš, můžeš mi s tím přijet pomoct (pokud Tě neroztrhá náš pes teda) ;-)

3 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 16. července 2016 v 21:47 | Reagovat

Cha, vidím, že maturita nečeká jenom mě (jistě že nečeká -_-)! Já už maturitní četbu mám načtenou a teď si tak nějak dávám dohromady starší materiály z předmětů ze kterých maturuji. No, snažím se dávat, ale prokrastinuji letos o něco míň než vždycky, snad mi to vydrží.
Na zvířátka si zvykej, vlivem oteplování se nám za chvíli po bytech budou prohánět pavouci velcí jako pěsti :D

4 Den Den | E-mail | Web | 22. července 2016 v 17:31 | Reagovat

[3]: Jáj, tak třeba tu maturu přežiješ aspoň Ty :-D A jestli se mi někdy budou prohánět chlupaté pěstičky po pokoji, tak si nejspíš udělám výlet na dobu neurčitou za polární kruh >.< Díky moc za komentář! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama